چگونه التهاب را کاهش داده و باروری خود را افزایش دهید – اوه عزیزمدستگاه تناسلی زنان توانایی بی نظیری در حل التهاب دارد. فقط به بازسازی عظیمی فکر کنید که در سراسر توسرب اتفاق می افتد. این سیستم بدنی توانایی فوق العاده ای در تمیز کردن بقایای بافت و بازگرداندن سریع عملکرد طبیعی دارد.

التهاب حاد طبیعی در واقع جزء ضروری برای ترمیم سلولی در زمان تخمک گذاری ، قاعدگی ، لانه گزینی و تولد است. به هر حال اضافی التهاب علت اصلی عدم تعادل های مختلف در بدن شناخته شده است. ممکن است شما هرگز آن را در نظر نگرفته باشید اما بسیاری از زنان ناخودآگاه از التهاب بیش از حد رنج می برند و می تواند بر باروری شما تأثیر مخربی داشته باشد. چندین اختلال باروری با التهاب مزمن همراه است ، که می تواند توانایی شما را برای باردار شدن و حفظ یک بارداری سالم به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

شرایط تولید مثل مرتبط با التهاب مزمن عبارتند از:

  • اندومتریوز

  • سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)

  • بیماری التهابی لگن

  • فیبروم رحم و کیست تخمدان

  • آدنومیوز و سندرم آشرمن

  • یائسگی زودرس (نارسایی زودرس تخمدان)

  • کیفیت اسپرم و تخمک ضعیف است

انجام اقدامات برای کاهش التهاب اضافی می تواند عامل مهمی در افزایش باروری شما باشد. در سال 1870 ، رودلف ویرچو ، پزشک آلمانی ، معروف به “پدر آسیب شناسی مدرن” ، گفت که التهاب با “توری فانکیو” یا کاهش عملکرد همراه است. مانند پریودهای دردناک (دیسمنوره) ، دوره های سنگین بیش از حد (منوراژی) ، یا خونریزی در طول دوره ها (منومروتگی).

حتی زمانی که اختلال تولید مثل وجود ندارد ، التهاب مزمن می تواند تخمک گذاری ، تعادل مناسب هورمون ها در بدن شما و پذیرش آندومتر (که در غیر این صورت کاشت نامیده می شود) را مختل کند. آناناس برای بارداری و آجیل برزیلی برای کاشت از پست من.

“یک تخمک سالم ، اسپرم سالم و هورمون های متعادل همه برای یک بارداری موفق ضروری هستند ، اما شرایط و” پذیرش “رحم به همان اندازه مهم است. و علت شناخته شده برای از دست دادن زودرس.

چگونه با کاهش التهاب باروری را افزایش دهیم

غذاهای ضد التهاب مصرف کنید

شامل سبزیجات رنگی ، سبزیجات تیره ، بلوبری ، آناناس ، کرفس ، چغندر ، سبزیجات چلیپایی ، ماهی قزل آلا وحشی و ماهی های روغنی ، روغن نارگیل ، سبزیجات تخمیر شده و غذاهای پروبیوتیک.

زردچوبه و زنجبیل را اضافه کنید

زردچوبه و زنجبیل در حمایت از مسیر ضد التهابی بدن استثنایی هستند. زردچوبه حاوی یک ترکیب فعال به نام کورکومین است که آنزیم های ضد التهابی را مهار می کند. عصاره حاوی ترکیبات ضد التهابی فعال مانند شوگول ، پارادول و جینگارون است. زنجبیل به عنوان یک داروی گوارشی شناخته شده ، می تواند درد قاعدگی را کاهش داده و مدت و شدت درد را کاهش دهد. به رژیم غذایی خود ، سوپ ، اسموتی یا ریشه های تند اضافه کنید تا چای ضد التهابی تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید