کاربران اینستاگرام می توانند از طریق بخش دایرکت خرید خود را سفارش داده و پیگیری کنند


به گفته اینستاگرام، کاربران آمریکایی به زودی می توانند سفارشات خود را ثبت کرده و خریدهای خود را از قسمت دایرکت پیگیری کنند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری تکنا، روز گذشته اینستاگرام قابلیت جدیدی از این پلتفرم را برای سفارش محصولات مورد نظر کاربران اعلام کرد. به گفته این شرکت، اکنون کاربران در آمریکا می توانند اقلام ارائه شده در صفحات فروشندگان را از طریق قسمت مستقیم سفارش داده و از این قسمت هزینه آن را پرداخت کرده و این بسته ها را پیگیری کنند. خریداران نیز می توانند سوالات مربوط به کالای مورد نظر را از این طریق پیگیری کنند.

در حال حاضر تنها کسب و کارهای کوچکی که اکانت تجاری در اینستاگرام راه اندازی کرده اند می توانند از این قابلیت استفاده کنند و این بخش فقط برای اکانت های واجد شرایط موجود است. طبق گزارشی که بلومبرگ منتشر کرده است، با کمک بخش سفارش دایرکت اینستاگرام، برخی از مراحل اضافی مانند ارسال فاکتور از طریق برنامه های دیگر حذف خواهد شد. همچنین به کمک این قابلیت و ردیابی مشتری، این بستر اجتماعی می تواند برنامه ای باشد که خریداران می توانند علاوه بر جستجو و یافتن برندهای مورد نظر خود، محصولات مورد نظر خود را نیز بیابند و در همان برنامه محصول خود را سفارش دهند. در چند سال اخیر، اینستاگرام به بازار بسیاری از مشاغل کوچک تبدیل شده است، بنابراین این مشاغل برای دیده شدن، بازاریابی و فروش به این اپلیکیشن متکی هستند.