کارخانه بادام هندی شیراز ایرانیان


برخلاف اکثر آجیل ها، بادام هندی حاوی مقدار زیادی نشاسته است که غلیظ کننده مناسبی برای سس های خامه و شیر است. همچنین به دلیل اینکه منبع غنی آنتی اکسیدان است، رادیکال های آزاد را در بدن از بین می برند و خنثی می کنند و محافظ خوبی برای قسمت داخلی معده ایجاد می کند و از آسیب های ناشی از مصرف الکل به معده جلوگیری می کند. .

بادام هندی به طور طبیعی حاوی ماده ای سمی به نام اوروشیول است که با برداشتن پوست و قرار دادن آن در حرارت از بین می رود و به راحتی مصرف می شود.

همچنین حاوی ویتامین های C، B، K، E و فولات و سرشار از مواد معدنی مانند منیزیم، روی، فسفر، آهن، پتاسیم و کلسیم است که در ادامه مقاله به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

همانطور که گفته شد بادام هندی شیراز دارای خواص و فواید بسیاری است که در اکثر مراکز خرید شیراز نیز موجود است. خانم هایی که در دوران بارداری چاق نمی شوند می توانند با مصرف بادام هندی این مشکل را حل کنند زیرا حاوی چربی ها و کربوهیدرات های خوب است.

بادام هندی در مناطق گرمسیری رشد می کند و نوعی میوه است که توسط درختی همیشه سبز تولید می شود. دانه های بادام را زمانی که هنوز نرسیده و سبز شده است برداشت می کنند و چون هنوز پوست آن سفت نشده است با چاقو بریده و میوه ها را جدا می کنند و سپس مغز آن را مدتی در آب زردچوبه قرار می دهند تا گرفته شود. از شر چیزهای مضر خلاص شوید .از بین می رود و خوراکی می شود.

درخت بادام هندی در ایران

در برخی از مناطق ایران امکان رشد درخت بادام هندی وجود دارد که مشخصه آن آب و هوای مرطوب است، این درخت دارای تنه های کوتاهی است که ارتفاع آن از 10 تا 20 متر متغیر است.

جالب است بدانید که بادام هندی به میوه ثانویه یا تقلبی معروف است زیرا ابتدا گل مخروطی شکل و درون آن بادام می روید و پس از بلوغ و رشد می توان آن را چید و مصرف کرد.

کشت بادام هندی نیز مانند سایر درختان و میوه ها نیاز به مراقبت و کودهای ارگانیک دارد تا محصولی با کیفیت و قابل اطمینان حاصل شود. کاشت این میوه نیاز به اصول و قوانین خاصی دارد که باید توسط کشاورز و باغدار برای رشد این درخت آموخته و اعمال شود.

اگر به کاشت بادام هندی و فندق مرغوب علاقه دارید باید بدانید که جوانه زنی این درخت حدود 2 تا 3 سال طول می کشد و به دلیل داشتن شاخه های نازک و ظریف این درخت نیاز به مراقبت کامل قبل از باردهی دارد. در اثر باد و موارد دیگر نمی شکند.

کارخانه بادام هندی خام تازه

کارخانه های زیادی در ایران وجود دارند که بادام هندی خام تازه را تولید، توزیع و عرضه می کنند. بادام هندی دو مغز مختلف سایز 240 و 320 دارد و سایز 240 قیمت بالاتری در بازار دارد.

کیفیت، اندازه، آسیب و سلامت، نوع خرید و شرایط بازار از جمله عوامل تعیین کننده قیمت خرید کیس خام است. این محصول در طعم های مختلف از جمله زعفرانی، فلفلی، هندی و شور ساخته و مورد استفاده قرار می گیرد که نسبت به بادام هندی خام قیمت بیشتری دارد.

امروزه کشورهایی مانند آفریقای شرقی، آفریقای جنوبی و آمریکای مرکزی از صادرکنندگان اصلی این محصول هستند و کشورهای همسایه مانند هنگ کنگ، چین، کانادا و استرالیا بزرگترین صادرکنندگان و مصرف کنندگان و خریداران بادام هندی خام تازه هستند.

جالب است بدانید که کارخانه بادام هندی شیراز بسیار شلوغ و پررونق است و به همین دلیل افراد زیادی در این مراکز مشغول به کار هستند.

در برزیل، بادام هندی معروف و بسیار محبوب است. در واقع این محصول متعلق به این کشور بوده و ساخت کشورهایی مانند نیجریه، ویتنام و هند نیز می باشد و طرفداران زیادی در بین مردم دارد.

همانطور که در بالا ذکر شد، کارخانه بادام هندی با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی و استانداردهای بهداشتی تایید شده در تلاش است تا بهترین بادام هندی خام را تولید و در اختیار مشتریان و متقاضیان خود قرار دهد.