کاهش دمای گلستان در هفته اول مرداد/ کاهش 19 درصدی بارندگی – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهاننوربخش داداشی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه با وجود بارندگی کم و گرمای خرداد و تیر، گرم ترین ماه سال با بارش باران و هوای سرد آغاز شد، گفت: استان گلستان به ۳۳۵ میلی متر رسید که نسبت به سال قبل ۱۹ درصد کاهش داشته است. طولانی است و این به این دلیل است که میزان بارندگی در اولین ماه تابستان در تیرماه نسبت به مدت زمان طولانی 90 درصد کاهش یافته است.

مدیرکل هواشناسی استان گلستان افزود: آغاز گرم ترین ماه سال با بارش باران و سردی هوا همراه خواهد بود که با ادامه فعالیت سامانه ناپایدار در استان، در هفته اول مرداد ماه، هوای سرد و گرم خواهد بود. در استان شاهد آسمان ابری، گاهی باران و رعد و برق و کاهش دما هستیم. علاوه بر این، از اواخر یکشنبه تا صبح سه شنبه، دریا مواج و متلاطم خواهد بود.

داداشی گفت: همچنین سامانه بارشی بعدی از روز پنجشنبه وارد استان می شود و تا شنبه هفته آینده به فعالیت خود ادامه می دهد ضمن اینکه بارش باران و سردی هوا را به همراه خواهد داشت.

مدیرکل هواشناسی استان گلستان با توجه به فرارسیدن مرداد ماه و وقوع سیلاب های فراوان در استان گلستان در سال های گذشته خواستار توجه بیشتر مردم و مسئولان به هشدارهای زمانی شد.