کاهش سرعت اینترنت فروش اینستاگرام را تا 50 درصد کاهش داد


به گزارش «بامردم» به نقل از ایلنا، این در حالی است که 400 هزار فروشگاه فعال در اینستاگرام در کشور داریم که از طریق این شبکه های اجتماعی امرار معاش می کنند.

روز گذشته روابط عمومی پادرو اولین پلتفرم فروشگاه سازی اینستاگرام با بیش از 36000 فروشگاه ثبت شده اعلام کرد که از ابتدای مرداد ماه سال 1401 تعداد بازدید و فروش فروشگاه های اینستاگرام فعال در این بستر کاهش چشمگیری داشته است.

مدیر عامل این استارت آپ پاشوتان پورچیتاک گفت: با وجود رشد ۲۵ درصدی تعداد فروشندگان فعال در پلتفرم پادروشاپ، مجموع فروش فروشندگان در این پلتفرم در مردادماه تنها ۱۰ درصد رشد داشته است، در این میان با بررسی 10 فروشگاه برتر یک به یک در تیرماه و با مقایسه بازدید از همین فروشگاه ها در مردادماه، بازدید آنها 35 درصد کاهش یافته است.به گفته وی، علیرغم رشد فعالیت های فروش در این فروشگاه ها از ابتدای مردادماه، این کاهش همزمان با شروع قطعی اینترنت و به نظر می رسد این کاهش همچنان ادامه داشته باشد.

در همین زمینه یکی از کاربران در توییتر خود نوشت: به عنوان فردی که در اینستاگرام کار می کنم به جرات می گویم درآمدم به دلیل وقفه در اینستاگرام نصف شده است، نه تنها من بلکه صدها نفر از رفقایم. همان چیزی را که برای آنها اتفاق افتاده است داشته باشند.”

کاربر دیگری درباره کاهش تعداد بازدید از پست ها و استوری ها و کاهش آن به یک ششم گفت: تعداد بازدید از پست ها از شش به هفت هزار به هزار رسید!

در دو سال اخیر کسب و کارهای اینستاگرامی و سهم بالای آنها از بازار فروش آنلاین در ایران بسیار حائز اهمیت بوده است. طبق آمار، پیش‌بینی می‌شود که تجارت اجتماعی در جهان در سال ۲۰۲۵ بیش از نیمی از فروش آنلاین را به خود اختصاص دهد. به غیر از اینستاگرام، شبکه‌های مشابه دیگری مانند تیک توک، تلگرام و سایر شبکه‌ها به عنوان کانال فروش کیفی یا کارآمد ظاهر شده‌اند. برای کسب و کارهای کوچک در جهان

اینستاگرام یک میلیون شغل در ایران ایجاد کرده است

در ایران با توجه به فیلتر بودن اکثر شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار، تنها اینستاگرام و واتس‌اپ همچنان شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های محبوب و رایگان باقی مانده‌اند و به همین دلیل بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک و خانگی از پلتفرم‌هایی برای فروش محصولات و خدمات خود استفاده می‌کنند. .استفاده کنید. آمار و اطلاعات موجود نشان می دهد که بیش از یک میلیون شغل در ایران به دلیل اینستاگرام وجود دارد و بازاری بیش از 40 هزار میلیارد تومان در سال ایجاد کرده است. در واقع سهم بازار تجارت اجتماعی در ایران چندین برابر تجارت الکترونیک است و این نشان دهنده تراکنش مالی بزرگی است که به خود اختصاص می دهد.

بر اساس محاسبات، بیش از 400 فروشگاه فعال در اینستاگرام با بیش از 700 هزار تراکنش روزانه در ایران وجود دارد. این تعداد تراکنش مالی در فضای آنلاین بسیار قابل توجه است و قطع شدن اینترنت و کاهش پهنای باند اپلیکیشن های پرکاربرد مانند اینستاگرام و واتس اپ به شدت بازار این مشاغل را تحت تاثیر قرار می دهد.

بر اساس آخرین گزارش پادرو، در ماه جولای، حدود 30 هزار فروشگاه اینستاگرام از خدمات پادروشاپ استفاده کردند که در مردادماه به بیش از 36 هزار فروشگاه افزایش یافت و در نهایت برخی از فروشگاه های اینستاگرام تا 50 درصد از فروش خود را از دست دادند.