کندی اینترنت و مشکلات پزشکی بازنشستگان/نسخه های الکترونیکی غیرقابل دسترس می شود


به گزارش «بامردم» به نقل از ایلنا: یکی از فعالان اتحادیه کارگران بازنشسته از عدم دریافت نسخه الکترونیک انتقاد کرد.

از بین رفتن و کندی اینترنت مشکلاتی را در برخورد با بیمه شدگان به ویژه بازنشستگان ایجاد کرد.

در روزهای اخیر بازنشستگان از عدم امکان دریافت نسخه الکترونیکی در برخی شهرهای کشور خبر دادند. ظاهرا به دلیل کندی و قطعی اینترنت امکان نوشتن نسخه الکترونیکی در برخی مطب ها و کلینیک های پزشکان وجود ندارد.

محمدعلی براتی (فعال اتحادیه بازنشستگان شهرستان قروه) در این خصوص می گوید: در روزهای گذشته به بازنشستگانی که به درمانگاه ها و مطب ها مراجعه می کردند اغلب گفته می شد که «اینترنت قطع است» یا «خیلی ضعیف است» و ما نمی توانیم نسخه الکترونیکی دریافت کنیم. بازنشستگانی که نیاز به داروهای خاص دارند یا از بیماری‌های مزمن رنج می‌برند، باید در پرداخت هزینه‌های داروهای بسیار گران قیمت آزاد باشند.

به گفته براتی، به مستمری بگیران باید خدمات درمانی بیمه ای داده شود. وی تاکید کرد: بازنشستگان اغلب بیمه تکمیلی دارند که در آن بیشتر پرداخت می کنند. ماه گذشته بسیاری از بازنشستگان با وجود پرداخت بیمه تکمیلی از خدمات آن بهره مند نشدند.

این اتحادیه فعال بازنشستگان کارگری افزود: پرداخت هزینه دارو و درمان حتی برای یک ماه از عهده بازنشستگان خارج است. بازنشسته ای با حداکثر حقوق ماهیانه 7 میلیون تومان، کجای زندگیش می تواند از جیب خود هزینه داروهای قلب یا بیماری های کلیوی و عروقی را بدهد؟