کوپلینگ میلگرد چیست؟ – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهان


به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، در سازه های بتنی به جای اتصالات میلگرد معمولی از کوپلر یا اتصالات مکانیکی میلگرد استفاده می شود. کوپلرهای میلگرد برای استفاده در ستون ها و دیوارهای بتن آرمه نیز مناسب هستند. در اتصالات ساختمانی، کوپلرهای میلگرد می توانند جایگزین تمامی قطعات میلگرد شوند و کاربرد ساختمانی بهینه و منحصر به فردی داشته باشند.

در سایت آهن اسپات قیمتی دقیق و به روز با ویژگی های این محصولات وجود دارد و این امکان خرید رضایت بخشی را برای کاربران فراهم می کند. در این وب سایت نیز معرفی ارزان ترین میلگردهای بازار فولاد توسط کاربران نیز شناسایی می شود.

کوپلر میلگرد چیست؟

کوپلرهای میلگرد اجزایی هستند که دو میلگرد تقویت کننده را در جهت طولی به هم متصل می کنند و در نهایت تبدیل به یک اتصال مکانیکی می شوند. این جایگزین برای اتصالات لبه یا اتصالات جوش داده شده استفاده می شود. اتصالات مکانیکی برای جلوگیری از چسبیدن میله ها به اتصالات قالب گیری، کاهش فشار در فضاهای محدود و همچنین صرفه جویی در طول میلگرد استفاده می شود.

انواع کوپلر میلگرد

کوپلر میلگرد دارای انواع مختلفی است که در کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و عبارتند از:

کوپل های میله فشرده / اتصالات بلبرینگ انتهایی

کوپلرهای میلگرد کششی و فشاری

اتصالات میلگرد لپ یا اتصالات کششی

کوپلر رولپلاک میلگرد

نکات مهم برای خرید کوپلر میلگرد در آیرون اسپات

آهن اسپات به عنوان یک مرجع معتبر، محصولات خود را با بالاترین کیفیت و قیمت مناسب در اختیار کاربران خود قرار می دهد. کاربران می توانند محصولات فولادی خود را مستقیماً بدون واسطه خریداری کنند و تجربه خرید رضایت بخشی را به ارمغان بیاورند. بر قیمت بپرس و خرید میلگرد 14 اینجا کلیک کنید.

قبل از ثبت سفارش کوپلر میلگرد به موارد ذکر شده در زیر توجه ویژه ای داشته باشید.

کیفیت کوپلر میلگرد

مهم ترین نکته ای که در خرید کوپلر میلگرد باید به آن توجه کرد کیفیت آن است. به عنوان یک متخصص ساخت و ساز، باید اهمیت کیفیت محصول را برای تکمیل کار خود بدانید. لازم به ذکر است کوپلر میلگرد درجه یک در آهن اسپات موجود می باشد و شما می توانید به راحتی این محصول را خریداری نمایید.

استحکام کششی بهتر

شما باید مطمئن شوید که کوپلر میلگردی که خریداری می کنید می تواند استحکام کششی بهتری را به طور موثرتری مدیریت کند و به شما امکان می دهد یکپارچگی و حفظ ساختار ساختمان مورد نظر را حفظ کنید.

دوام و مقاومت بهتر

انتخاب یک جفت میلگرد مقاوم به کاربر این امکان را می دهد که بلندتر بایستد و ساختار ساختمان را به طور موثرتری پشتیبانی کند. به همین دلیل استحکام و مقاومت این کوپلرها بسیار مهم است.

قیمت

اگر قصد خرید بهترین و موثرترین کوپلرهای میلگرد را دارید، باید به دنبال محصولات موجود در بازار با قیمت های رقابتی و مناسب باشید. این به شما امکان می دهد تا با انتخاب کوپلرهای میلگرد مناسب در هزینه های ساخت و ساز صرفه جویی کنید.

کوپلینگ میلگرد چیست؟

مزایای کوپلر میلگرد

استفاده از کوپلر میلگرد مزایای زیادی دارد که در ادامه به مهمترین آنها می پردازیم:

تداوم میلگرد

آیین نامه های عملی برای طراحی بتن مسلح فرض می کنند که جزئیات، کیفیت مواد و طرز کار به گونه ای است که انتقال نیرو از یک میله به میله دیگر تضمین می شود. اما اگر پیوند بین بتن و میلگرد از بین برود، منجر به ترک خوردگی بتن، سایش، عملکرد نامناسب در محل، خوردگی میلگرد و متعاقب آن ریزش میلگرد و غیره می شود. کوپلرهای میلگرد به اتصالات بتنی متکی نیستند و بنابراین تداوم میلگرد قابل اطمینان تری را ارائه می دهند.

کاهش تراکم میلگرد

چسباندن میلگرد در مقاطع به شدت تقویت شده می تواند باعث ازدحام بیش از حد و در نتیجه ایجاد فضای ناکافی برای جاگذاری مناسب و تراکم بتن شود. استفاده از کوپلرهای میلگرد باعث کاهش قابل توجه تراکم و تسهیل قرارگیری و تراکم بتن می شود و خطر جدا شدن بتن در اثر لرزش بیش از حد را کاهش می دهد و در نتیجه کیفیت بتن را افزایش می دهد.

امنیت

ایمنی در کارگاه های ساختمانی مهم و ضروری است. به طور کلی استفاده از کوپلر میلگرد به افزایش ایمنی ساخت و سازها کمک می کند. میلگردهای بیرون زده از کرکره که می تواند خطرناک باشد را می توان با استفاده از کوپلرهایی که در جلوی کرکره یا قالب قرار می گیرند جدا کرد و امکان اتصال میلگرد مجاور را پس از برداشتن کرکره یا قالب فراهم کرد.

کاهش مصرف فولاد

استفاده از کوپلر میلگرد مصرف فولاد را کاهش می دهد و بنابراین می تواند یک گزینه سازگار با محیط زیست و پایدارتر از لپ کردن باشد.

بهره وری فنی

اتصال میلگرد به عنوان تقویت کننده مداوم عمل می کند. جداسازی بتن استحکام مکانیکی و در نتیجه شکل‌پذیری را برای سازه‌های RCC مستقل از شرایط بتن فراهم می‌کند و تداوم میلگردهای به هم پیوسته در یک ساختمان آرایش جریان زمین عالی را فراهم می‌کند. به همین دلیل، استفاده از میله های کوپلر در مقایسه با عدم استفاده از آنها در ساخت و ساز، یک مزیت فنی ایجاد می کند.

طراحی رضایت بخش

تراکم میلگردها با استفاده از سیستم کوپلر بسیار کاهش می یابد و به بهبود جریان و مقاومت بتن کمک می کند. کوپلر میلگرد به طور کلی انعطاف پذیری بیشتری در طراحی ایجاد می کند. سادگی جزئیات طراحی میلگرد، به ویژه در مناطق شلوغ، خطاهای تعمیر آرماتور را کاهش می دهد و تعمیر میلگرد را بدون دردسر می کند.

کیفیت، هزینه و زمان

استفاده از کوپلر میلگرد در ساخت و سازها باعث افزایش کیفیت پروژه و صرفه جویی در هزینه و زمان می شود. برای تعمیر کوپلرهای میلگرد به مهارت و تجهیزات خاصی نیاز نیست. استفاده از میلگرد در اندازه های مناسب باعث صرفه جویی در زمان می شود.

قیمت اتصال میلگرد در آهن نقطه ای

مهم ترین موضوعی که در خرید کوپلر میلگرد باید به آن توجه کرد، قیمت محصولات است. در سایت آهن اسپات کاربران به راحتی می توانند استعلام سریع قیمت، خریدی مقرون به صرفه را برای شما به ارمغان می آورد.

با خیال راحت از سایت آهن اسپات به صورت آنلاین محصولات آهن و فولاد را خریداری کنید و سفارشات خود را در کمترین زمان ممکن تحویل بگیرید. بر قیمت بپرس و خرید میلگرد 16 اینجا کلیک کنید.

این مطلب یک آگهی است و خبرگزاری مهر درباره محتوای آن نظری ندارد.