گوگل برخی از ویژگی هایی را که از دستیار صوتی آن استفاده نمی کند حذف کرده است


گوگل قصد دارد تا بدون استفاده از دستیار صوتی، ویژگی های خاصی را از این دستیار شخصی به طور کامل حذف کند. قابلیت های دیگری مانند قابلیت تنظیم یادآورهای موقعیت مکانی این دستیار صوتی هنوز توسط کاربران استفاده نشده است.

به گزارش سرویس فناوری و اخبار تکنا، گوگل ویژگی های بی فایده دستیار صوتی خود از جمله قابلیت های موقعیت یابی و خانواده محور را حذف کرده است. این شرکت به دلیل عدم استفاده از دستیار صوتی Google Assistant به دنبال حذف امکان قرار دادن یادآورها و یادآوری های مبتنی بر مکان برای یک فرد خاص است. این در حالی است که خبر حذف این ویژگی ها توسط گوگل در سکوت خبری در خبرها اعلام شد.

با این حال، گوگل هنوز دلیل استفاده از این ویژگی را توضیح نداده است. یادآوری های مبتنی بر مکان از سال 2018 به دستیار صوتی Google اضافه شده است. هدف از انجام این کار همچنین راهی برای جلوگیری از فراموش کردن کارهای روزمره است. علیرغم حذف این ویژگی از دستیار صوتی، کاربران همچنان پیام خاصی برای یادآوری در زمان مشخصی دریافت خواهند کرد. برخی از کاربران ممکن است از این قابلیت یادآوری استفاده کنند و حذف آن ممکن است خبر بدی برای آنها باشد. بر اساس گزارش های اخیر، این ویژگی عملکرد خوبی نداشته است. به همین دلیل است که برخی از کاربران از عملکرد ضعیف آن در Reddit شکایت کرده اند.

برخی از کاربران در زمانی که گوگل آن‌ها را معرفی کرد حتی از چنین ویژگی‌هایی آگاه نبودند. یکی دیگر از ویژگی های استفاده نشده این کمک کننده یادآوری اعضای خانواده یا هرکسی است که به همان دستگاه دسترسی دارد. زمان رسمی حذف این ویژگی ها هنوز مشخص نشده است، اما برخی پیش بینی می کنند که گوگل قصد دارد ویژگی جدیدی به نام Memory اضافه کند تا به شما یادآوری کند که محتوا را در داخل صفحه نمایش و موارد دیگر ذخیره کنید.