گوگل غرفه تماس ویدیویی سه بعدی را به دنیای واقعی می آورد


گوگل اعلام کرد که قصد دارد پروژه Itarachline را به زودی در دنیای واقعی آزمایش کند.این پروژه که سال گذشته توسط گوگل معرفی شد، یک غرفه تماس ویدیویی هولوگرافیک است که تجربه واقعی استفاده از تصاویر سه بعدی را به کاربران می دهد.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، پروژه استارلاینر گوگل علاوه بر تصاویر سه بعدی شامل دوربین هایی با وضوح بالا و حسگرهای تشخیص عمق به همراه نمایشگر میدان نوری است. نصب نمونه های اولیه این پروژه نیز از اواخر سال جاری در برخی از شعب این شرکت انجام می شود. نمونه هایی از این غرفه علاوه بر نماینده گوگل در آمریکا در دفاتر بیش از صد شریک در سازمان این شرکت نصب شده است تا کارمندان بتوانند از آن برای مواردی مانند تشکیل جلسات و ارائه بازخورد استفاده کنند.

به گفته گوگل، این پروژه توسط افراد زیادی مورد استفاده قرار می گیرد و این افراد تجربه استفاده از این فناوری را واقعی و چشمگیر توصیف می کنند. شرکت کنندگان در این پروژه باید داخل غرفه ای قرار گیرند که مجموعه ای از دوربین ها و یک پروژکتور مادون قرمز در آن وجود دارد. علاوه بر این، صدای کاربر نیز به صورت کاملا معتبر ضبط می شود. این فناوری به دلیل وجود صفحه نمایش 65 اینچی 8K و سیستم ردیابی سر، تصاویر را به گونه ای نشان می دهد که تصور می شود تماس گیرنده روبروی شما نشسته است. هنوز برنامه های آتی گوگل در خصوص تجاری سازی این پروژه یا میزان هزینه های راه اندازی آن مشخص نشده است.