گوگل پیکسل 7 دارای مزایای نسخه 64 بیتی اندروید است


همزمان با عرضه Pix 7، گوگل مزایای نسخه 64 بیتی اندروید را نیز توضیح داد. مزایایی مانند عملکرد بهتر اپلیکیشن، افزایش امنیت و بهبود در برخی زمینه ها در این گوشی توضیح داده شده است.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری تکنا، پس از عرضه گوشی های سری پیکسل 7 و 7 پرو، گوگل اعلام کرد که این دو گوشی تنها گوشی های هوشمند با قابلیت پشتیبانی از اپلیکیشن های 64 بیتی هستند. اکنون این شرکت توضیحات جدیدی را در قالب یک پست وبلاگ به توسعه دهندگان اندروید درباره مزایای نسخه 64 بیتی ارائه می دهد.

به گفته گوگل، استفاده از این نسخه از گوشی پیکسل ۷ باعث می شود این گوشی از اپلیکیشن های ۳۲ بیتی پشتیبانی نکند. این تغییر باعث افزایش سرعت برنامه ها می شود. زیرا در این نسخه اپلیکیشن ها با دسترسی به دستورالعمل های بیشتر می توانند عملکرد بهتری را ارائه دهند. البته نسخه 32 بیتی به چنین چیزی دسترسی ندارد.

طبق گزارش های XDA بدون پشتیبانی از اپلیکیشن های 32 بیتی 150 مگابایت رم در اندروید منتشر می شود و یکی از مزیت های آن کاهش بسته شدن اپلیکیشن ها به دلیل عدم دسترسی به حافظه آزاد است. اگر از پردازنده های ویژه برای کدهای 64 بیتی استفاده کنیم، می توانیم شاهد افزایش 25 درصدی عملکرد آنها باشیم.

گوگل به توسعه دهندگان توصیه می کند هنگام آزمایش برنامه ها دقت بیشتری داشته باشند تا مطمئن شوند که برنامه های آنها برای دستگاه های 64 بیتی بهینه شده است.

پس از پیکسل 7 و 7 پرو، احتمالاً در آینده شاهد دستگاه های بیشتری خواهیم بود که از این روش پشتیبانی می کنند. هنوز مشخص نیست که کدام شرکت ابتدا این رویکرد را انتخاب خواهد کرد. اما گوگل احتمالاً از نسخه 64 بیتی اندروید در محصول بعدی خود یعنی تبلت پیکسل نیز استفاده خواهد کرد.