یارانه نقدی مهرماه چه زمانی پرداخت می شود؟


تصمیمی برای تغییر یارانه نقدی 300 و 400 هزار تومانی گرفته نشده است اما اخباری مبنی بر تغییر میزان یارانه نقدی یا جایگزینی یارانه نقدی به جای یارانه نقدی منتشر شده است.

به گزارش ملیت به نقل از مهر، دولت هنوز جزئیات دقیقی از زمان واریز یارانه دوره یکصد و چهلم (مهر 1401) منتشر نکرده است. اما بررسی ها نشان می دهد که دولت بیستم ماهانه یارانه نقدی را به حساب سرپرستان خانوار واریز می کند. در این مرحله احتمالا در روزهای آینده یارانه بگیران باید منتظر دریافت یارانه 300 و 400 هزار تومانی باشند.

در این میان برخی رسانه ها نیز مدعی شدند در این مرحله یارانه دو ماهه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود. اما دولت هنوز در این باره اظهار نظری نکرده است و بعید به نظر می رسد در شرایط عجیب اقتصادی دولت سپرده گذاری دو مرحله ای را انجام دهد.

نحوه واریز یارانه نقدی

طرح «مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها» از بیستم اردیبهشت ماه جاری توسط دولت آغاز شد. با اصلاح نظام پرداخت یارانه، یارانه جدید به 72 میلیون نفر (23 میلیون خانوار) ​​پرداخت می شود که برای سه دهک اول 400 هزار تومان و برای دهک های چهارم تا نهم 300 هزار تومان است.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که از ابتدای اجرای طرح وظیفه تعیین وضعیت اقتصادی خانوارها و عشریه آنها را بر عهده دارد، سامانه ثبت اعتراض به عشر مردم را اعلام کرد و سازمان هدفمندسازی یارانه ها نیز این امکان را فراهم کرده است. ثبت نام بازماندگان .