یکی از دستگیرشدگان پرونده آیلار حقی وی را سوار بر پژو 206 خود کرده و در حوالی برج شهران رها کرده است.


دادستان مرکز استان آذربایجان شرقی جزییات پرونده فوت آیلار حقی را تشریح کرد.

به گزارش تسنیم؛ بابک محبوب علیلو با اشاره به اقدامات دادستانی آذربایجان شرقی پس از پرونده فوت آیلار حقی گفت: با وقوع این حادثه دستورات ویژه ای از سوی دادسرای عمومی و انقلاب تبریز برای بررسی علل و علل آن صادر شد. و همچنین علل احتمالی .

وی تاکید کرد: ماموران قضایی پس از دستور صادره تحقیقات خود را آغاز کردند و در نهایت با استفاده از دانش فنی و پلیسی سه نفر را که قبل از وقوع حادثه مرتبط با این حادثه بودند شناسایی و دستگیر کردند.

علیلو تصریح کرد: پس از دستگیری این سه نفر، تحقیقات لازم از آنها انجام شد و در نهایت این افراد اعلام کردند قبل از سقوط این زن به کانال ایجاد شده در اطراف برج شهران، همراه این زن در منزل شخصی یکی از آنها بوده اند. ..

وی با بیان اینکه متوفی هیچ ارتباطی با این افراد نداشت، گفت: یکی از دستگیرشدگان خانم خانم را گرفت. حقی سوار بر خودرو به قصد بردن او به خانه و در نهایت او را در حوالی برج شهران رها کرد. این زن هنگام عبور از محل حفاری پروژه برج شهران به داخل گودال سقوط کرد.

این مقام ارشد قضایی ادامه داد: پس از مدتی نگهبان پروژه متوجه صدایی از داخل گودال می شود و متوجه می شود فردی به داخل گود افتاده و ناله می کند. نگهبان ساختمان با اورژانس تماس گرفت و آیلار حقی به یکی از بیمارستان های تبریز منتقل شد.

وی تاکید کرد: با وجود تلاش های صورت گرفته توسط کادر درمانی بیمارستان متاسفانه این خانم جان باخت. در حال حاضر پرونده حادثه در مرحله رسیدگی است و دستگاه قضایی با سرعت و جدیت و بر اساس مقررات به این پرونده رسیدگی و تصمیم قانونی مقتضی اتخاذ خواهد کرد.

دادستان تبریز تاکید کرد: زمانی که متوفی از پژو 206 خارج شد، مامور حراست وی را زیر نظر گرفت و دوربین مدار بسته برج شهران تصاویر را ثبت کرد.

در گزارش میزان، علیلو گفت: بررسی تصاویر دوربین های مداربسته نشان داد که این خانم هنگام پیاده شدن از خودرو نامتعادل بوده و حتی به آینه خودرو برخورد کرده است.