یک ربات معمولی کارهای خانه را با کمک الگوریتم یادگیری ماشین انجام می دهد


محققان سعی کردند بیش از 20 کار مختلف خانگی را از طریق الگوریتم یادگیری ماشینی به نام WHIRL به یک ربات معمولی آموزش دهند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری تکنا، محققان علوم کامپیوتر دانشگاه کارنگی ملون با نصب دوربین و با کمک الگوریتم های یادگیری ماشینی توانستند یک ربات معمولی را برای انجام کارهای خانه آموزش دهند. این کارها شامل کارهای بسیار ساده ای مانند باز و بسته کردن درها، هل دادن صندلی یا بیرون آوردن کیسه از سطل زباله است.

در حالی که ربات ها روز به روز پیشرفت می کنند، هنوز نمی توانند کارهای خانه را به طور کامل به عهده بگیرند. اما شاید در آینده و با توسعه بیشتر الگوریتم های یادگیری ماشینی جدید، بتوانیم امیدوار باشیم که بیشتر کارهای خانه توسط روبات ها انجام شود. الگوریتم WHIRL نیز برای همین منظور توسعه یافته است.

الگوریتم یادگیری ماشین WHIRL به ربات‌های خانگی کمک می‌کند تا کارهای خانگی را شبیه‌سازی کنند و سپس خودشان آن‌ها را انجام دهند. همچنین بهترین نتایج را پس از جمع آوری داده های مفید و تجزیه و تحلیل و بررسی آن ها اجرا می کنند.

این ربات با ضبط کارهای انجام شده توسط افراد مختلف یاد می گیرد و سپس آنها را انجام می دهد. به گفته این گروه تحقیقاتی، در صورت سرمایه گذاری مناسب بر روی این الگوریتم می توان به آینده آن خوش بین بود.