10 کشور آسیایی و اروپایی در رالی گردشگری شرکت کردند – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی مرکز جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، این رالی گردشگری به مناسبت روز ملی خلیج فارس با حضور خودروهای دو دیفرانسیل و مسافرتی برگزار می شود. . موتورسیکلت های بالای 250 سی سی از 10 کشور اروپا و آسیا به مدت یک هفته.

خودروهای شرکت کننده در این رویداد بین المللی با هماهنگی مرکز گردشگری و موتوری از مرزهای مختلف وارد کشور می شوند و پس از تجمع در سواحل دریای خزر این رالی را آغاز کرده و به سمت آب های نیلگون خلیج فارس حرکت می کنند. .

استان‌های گیلان، قزوین، تهران، اصفهان، فارس و هرمزگان در مسیر شرکت‌کنندگان قرار دارند و از اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری شهرستان‌ها و جاذبه‌های طبیعی شهرها و مناطق مختلف این استان‌ها دیدن می‌کنند تا تجربه کنند. با طبیعت و تمدن کهن سفیران ایران در کشورهای مبدأ سالم و سربلند و زیبا باشند.

مراسم اختتامیه این رالی بین المللی گردشگری همزمان با روز ملی خلیج فارس در جزیره کیش و در کنار سواحل نیلگون خلیج فارس با معرفی افراد برگزیده پیرو اصول صحیح رانندگی، احترام به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، نحوه صحیح خواندن نقشه ها و مهارت های مسیریابی، ثبت کمترین نقاط منفی انجام خواهد شد.

معرفی بیشمار جاذبه های گردشگری، تاریخی و فرهنگی به کریدور مواصلاتی شمال به جنوب، ترویج فرهنگ رانندگی ایمن برای کاهش تصادفات جاده ای، ترویج فعالیت های موتوری در کشور، ترویج سفر مسئولانه و همچنین گرامیداشت روز ملی خلیج فارس از مهمترین اهداف این رویداد این رالی بین المللی گردشگری است.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به پایگاه اطلاع رسانی مرکز گردشگری و اتومبیلرانی به نشانی www.taci.ir و همچنین سایت اختصاصی کاسپین به دبیرخانه رالی گردشگری خلیج فارس مراجعه کنند.