12 ایستگاه مترو را تا عید نوروز افتتاح می کنیم – قدس آنلاین | ایستگاه خبریبه گزارش قدس آنلاین، علیرضا زاکانی شهردار تهران گفت: از سیزدهم بهمن ماه تا عید نوروز روزانه بیش از ۴۰ پروژه افتتاح می کنیم و خبرهای خوبی برای شهروندان داریم.

وی گفت: امسال 3 تقاطع را به بهره برداری رساندیم و 18 تقاطع دیگر نیز بازگشایی می شود.

زاکانی درباره پروژه شهید بروجردی گفت: این امکان ایجاد شد تا در پاییز بتوان از این پروژه استفاده کرد و ادامه پروژه بروجردی به پروژه یادگار امام منتهی می شود.

شهردار تهران با اشاره به پروژه شهید شوشتری گفت: این پروژه باعث کاهش 5 و نیم درصدی بار ترافیکی شرق و یک و نیم درصدی ترافیک تهران می شود و در نیمه اول سال آینده حدود 9 و یک درصد کاهش می یابد. بزرگراه نیم کیلومتری شرق تهران افتتاح می شود.

شهرداری تهران درباره پروژه شهید متوسلیان گفت: این پروژه یک تونل دو طبقه است که از انتهای بزرگراه شهید صیاد تا آزادگان فضایی را ایجاد می کند، اما به دلیل اینکه ساخت این کار به سرمایه ای که 20 هزار میلیارد تومان نیاز دارد، قبلی مدیریت شهر ادامه پیدا نکرد این..

زاکانی درباره پروژه رینگ شمالی تهران اظهار کرد: این پروژه باعث نجات رینگ شمالی تهران می شود و با هدف کاهش بار ترافیکی شهید همت و اتصال مترو پردیس به کرج انجام می شود.

وی در پایان تاکید کرد: حتی اگر بزرگراه ها را افزایش دهیم باز هم ترافیک و آلودگی باقی می ماند و امیدوارم تا عید 12 ایستگاه مترو افتتاح شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان