3 عضو یک خانواده در شرق عراق توسط داعش کشته شدند


به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس، یک منبع امنیتی از حمله عناصر گروه تروریستی داعش در شرق عراق در شب جاری پنجشنبه (9 تیرماه) خبر داد.

موازین نیوز به نقل از این منبع گزارش داد که در این حمله عناصر داعش که در رودخانه دیالی نزدیک ارتفاعات حمرین شنا می کردند، سه برادر کشته شدند.

به گفته این منبع، اعضای تیم امنیتی منطقه را محاصره کرده و به بررسی حمله پرداختند.

در همین رابطه، پایگاه اطلاع رسانی «العلم الامینی» عراق (وابسته به دفتر نخست وزیری) از کشف و انهدام شش مخفیگاه تروریست های داعش در استان صلاح الدین در اواخر خرداد ماه گذشته خبر داد. .

نیروهای فرماندهی تیپ واکنش سریع وابسته به وزارت کشور عراق با همکاری و هماهنگی نیروی هوایی عراق در عملیاتی گسترده مناطق وسیعی را در منطقه «وادی المحاسن» در غرب «طوزخورماتو» پاکسازی کردند. «در شرق استان صلاح الدین.

در این عملیات 6 مخفیگاه تروریست های داعش کشف و منهدم شد که در آن تجهیزات ارتباطی، مواد غذایی، تجهیزات لجستیکی و مواد منفجره کشف شد و نیروهای تخریب نیز مواد منفجره داخل آن را منفجر کردند.

از سوی دیگر فرماندهی عملیات «فرات مرکزی» الحشد الشعبی اعلام کرد که نیروهای این سازمان معروف 160 کیلومتر را برای ایمن سازی مسیر حج در بیابان ها تا مرز عربستان پاکسازی کردند. در این عملیات به گفته علی الحمدانی، فرمانده عملیات «فرات مرکزی» از پهپادها و دوربین های حرارتی برای مقابله با هرگونه حمله تروریستی استفاده می شود.

با وجود پایان یافتن خلافت موسوم به داعش در ژوئن 2017 با آزادسازی موصل، اما تروریست ها در قالب هسته های خاموش در صحراها، کوه ها، مرزها و مناطق صعب العبور پراکنده می شوند و هرازگاهی به بعد. زمانی که به نیروهای نظامی و مردم روستاها حمله می کنند و در این سال ها نیروهای عراقی به طور مرتب عملیات پاکسازی را آغاز کرده اند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید