4 کشته در سقوط هواپیمای نظامی آمریکا در کالیفرنیا


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، رسانه های آمریکایی بامداد پنجشنبه از سقوط یک فروند هواپیمای ارتش آمریکا در ایالت کالیفرنیا خبر دادند.

به گزارش وب سایت دیلی اکسپرس، هواپیماهای نظامی پنج سرنشین در نزدیکی بزرگراه 78 و جاده کانال کوچیلا سقوط کردند و تیم های امداد و نجات ارتش آمریکا به منطقه اعزام شدند.

بر اساس این گزارش، مرگ چهار سرنشین این هواپیما تایید شده و جستجو برای یافتن پنجمین مفقود شده ادامه دارد.

به دنبال این حادثه، چندین حساب کاربری در شبکه های اجتماعی از جمله توییتر شروع به انتشار اخباری مبنی بر وجود مواد هسته ای در هواپیما کردند که توسط ارتش آمریکا به شدت تکذیب شد.

ارتش ایالات متحده می گوید هیچ ماده هسته ای در هواپیما وجود ندارد و تاکید می کند که خطر تشعشعات هسته ای یا آلودگی هسته ای وجود ندارد.

پایگاه نیروی هوایی ال سنترو کالیفرنیا بدون اعلام نوع هواپیمای نظامی گفت: برخلاف گزارش های اولیه، هیچ ماده هسته ای در هواپیما وجود ندارد. این هواپیما متعلق به سومین واحد هوانوردی دریایی مستقر در سن دیگو است.

بر اساس گزارش های اولیه، شبکه TART همچنین گزارش داد که نوع هواپیما به احتمال زیاد بل بوئینگ وی-22 آسپری است که یک هواپیمای ترابری نظامی است که می تواند به سبک هلیکوپتر یا فرود کوتاه به سبک هواپیما به صورت عمودی برخاست و فرود بیاید. .

همچنین روز سه شنبه یک فروند جنگنده آپاچی-64 آمریکا در پایگاه فورت راکت در نزدیکی منطقه اوزارک آلاباما سقوط کرد و دو نفر مجروح شدند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/ خ
برای صفحه اول پیشنهاد دهید