5 دلیل اصلی پرخوری خوب را دریابید!


این مقاله را لیست کنید

آکادمی در این مقاله علم و بدن چندین چیز وجود دارد که می تواند باعث پرخوری شما شود. و راههای مقابله با پرخوری بالا می برد.

بسیاری به پرخوری عادت کرده اند ، اما متوجه آن نیستند

در حقیقت غذا خوردن آنقدر با فعالیت های دیگر در هم آمیخته است که هیچ وقت متوجه نمی شویم در هنگام پرخوری.
اگر هنگام تماشای تلویزیون به طور ناخواسته چیپس بخورید ، یا با وجود شام در سینما پاپ کورن بخورید یا در همان زمان دعوت مادر خود را برای بار دوم بپذیرید ، غذای شما بسیار بیشتر از نیاز بدن شما است و ممکن است گفته شود غذا خورده اید. اضافی

برای درک اینکه بدن شما چقدر نیاز به خوردن دارد ، باید عادات غذایی خود را ، دفعات و تعداد دفعات غذا خوردن و مهمتر از همه ، دلیل پرخوری خود را بررسی کنید. پرخوری معمولاً می تواند نشانه یک مشکل بزرگتر باشد.

وقتی متوجه شدید که بیش از حد غذا می خورید ، باید به دنبال دلایلی برای عادات غذایی خود باشید تا بتوانید زندگی سالم تری داشته باشید.

پرخوری
راههای مقابله با پرخوری

پرخوری چیست؟

قبل از اینکه مطمئن شوید که غذای اضافی می خورید ، عادات غذایی خود را بررسی کنید تا ببینید آیا این یک مشکل سلامتی را نشان می دهد یا خیر. پرخوری می تواند یک اختلال خوردن مانند بی اشتهایی یا چاقی باشد که می تواند منجر به مشکلات جدی مانند دیابت یا بیماری های قلبی شود.
این نوع پرخوری می تواند با شرایطی مانند افسردگی یا احساس گناه همراه باشد و افراد مبتلا به این بیماری سعی می کنند به تنهایی و دور از چشم غذا بخورند تا دیگران از میزان خوردن خود مطلع نشوند.
البته باید توجه داشت افرادی که بیش از حد غذا می خورند با افرادی که مقدار زیادی گوشت و پروتئین برای عضله سازی مصرف می کنند بسیار متفاوت است.


بیشتر بخوانید:

بهترین پودر پروتئین برای کاهش وزن کدام است؟


پرخوری معادل پرخوری است ، حتی زمانی که گرسنه نیستید. از آنجا که مردان اشتهای بیشتری نسبت به زنان دارند ، این مشکل رایج نیست. اگرچه پرخوری نسبت به اختلالات جدی خوردن کمتر رایج است ، اما همچنان می تواند نشانه بدی از مشکلات جسمی یا روحی باشد.


بیشتر بخوانید:

ما به دلایل وزن کم نمی کنیم!

دلایل زیادی برای پرخوری وجود دارد

برای شما که این مشکل را دارید ، باید بگوییم که بهتر است به دنبال دلایل باشید. راههای مقابله با پرخوری چیست؟

خستگی و یکنواختی

خستگی و بی حوصلگی می تواند باعث پرخوری شما شود زیرا به جز خوردن چیزی فکر نمی کنید. فکر. همه دوستان شما با دوستان خود سرگرم می شوند و برنامه جالبی برای تماشای تلویزیون وجود ندارد.
بسیاری از مردم برای گذراندن زمان چیزی می خورند.

غذا خوردن یک عمل درونی و حساس است و باعث تحریک حواس می شود.
به همین دلیل است که گاهی اوقات یک فعالیت تفریحی محسوب می شود.
مطمئناً می تواند سرگرم کننده خوبی باشد ، اما نباید از آن به عنوان سرگرمی مانند گلف یاد کرد.

اضطراب و تنش عصبی

اضطراب و استرس صرف نظر از این که این فشارها از کجا می آیند (کار ، خانواده ، مدرسه و غیره) ، همه افراد ، چه بخواهند و چه نخواهند ، در طول روز با این مشکلات دست و پنجه نرم می کنند.
بنابراین تصور نکنید که شما استثنا هستید و هیچ راهی برای خلاص شدن از شر این فشارها وجود ندارد مگر اینکه مشغول غذا خوردن باشید. وقتی مضطرب یا عصبی هستید چه می کنید؟ می خورید؟

این نوع عصبی شدن بیشتر در زنان شایع است ، اما برخی مردان نیز این مشکل را دارند.
غذا خوردن به افراد حس کنترل و قدرت می دهد و راحتی که با شکم پر احساس می کنید می تواند از بسیاری از مشکلات شما جلوگیری کند.

اختلالات اشتها

ترک اعتیاد سرانجام تصمیم گرفته اید که اعتیاد خود را ترک کنید ، اما با مشکل جدیدی روبرو هستید.
گاهی اوقات افرادی که مواد مخدر را ترک می کنند دست خود را پر کرده و غذا می خورند تا مصرف آنها را متوقف نکنند.
و آنها فکر می کنند غذا خوردن راهی مطمئن برای این کار است.
البته ممکن است پرخوری بهتر از سوء مصرف مواد باشد ، اما راه های بهتر و سالم تری برای سیر نگه داشتن دست ها وجود دارد.

تمرین فرهنگی

شیوه های فرهنگی و اجتماعی می بینیم که در برخی فرهنگ ها پرخوری و خوردن زیاد غذا به یک سنت تبدیل شده است. در این نوع فرهنگ ، کشیدن پرس دوم ، سوم یا حتی چهارم کاملاً طبیعی است و آشپز محترم شمرده می شود.
در برخی فرهنگ های دیگر ، خوردن هنگام تماشای یک بازی طبیعی است. متأسفانه غذاهایی که معمولاً برای این منظور استفاده می شوند هیچ خاصیت مفیدی برای بدن ندارند و فقط چاق کننده هستند.

در برخی فرهنگ ها ، مرد ایده آل باید بزرگ و قوی باشد و مردانی که لاغر هستند و به آنچه می خورند اهمیت می دهند ، ارزشی ندارند.

برای خوشحال کردن دیگران

برای بسیاری از مردان ، زنان راضی با پرخوری شروع می کنند تا مادر خود را راضی نگه دارند و به آنها بفهمانند که غذا را دوست دارند.

مردان معمولاً دومین پرس را برای خوشحال کردن آشپزی انجام می دهند و بس. بسیاری از مردان حریص می شوند و به سرآشپز ثابت می کنند که غذایشان را دوست دارند و آنها را به این کار تشویق می کنند ، به طوری که سرآشپزهایشان احساس نکنند تلاش آنها بی نتیجه بوده است. به همین دلیل است که تازه ازدواج کرده در اوایل ازدواج چند کیلو وزن اضافه می کنند.

چگونه با پرخوری مقابله کنیم؟

نحوه برخورد با پرخوری حالا که زمان و علل پرخوری را می دانید ، باید سعی کنید این عادت را تغییر داده و غذای سالم تری بخورید. با کاهش رژیم غذایی می توانید از خطر اضافه وزن و بیماری های قلبی جلوگیری کنید.
لباس های قدیمی شما دوباره اندازه شما می شوند! سرگرمی دیگری به جز تلویزیون با چیپس پیدا کنید برای ترک این عادت ، وقتی از تماشای تلویزیون خسته شده اید ، سعی کنید علاوه بر غذا خوردن ، خود را به سرگرمی های دیگر مشغول کنید.

غذا خوردن ممکن است برای شما یک سرگرمی باشد ، اما باید بگویم که ذکر آن در کارهای روزمره سرگرمی خوبی نیست.

بهترین راه برای جلوگیری از پرخوری ، آرامش است

سعی کنید سرگرمی هایی مانند ورزش ، هنر و سایر فعالیتها را بیاموزید ، یا اگر می توانید یک ساعت به حل جدول بپردازید ، بهتر از عادت قبلی شما خواهد بود.

سنگ صبور را دنبال کنید

بدنبال سنگ مریض باشید اگر برای از بین بردن اضطراب خود از استرس و اضطراب اعصاب خود بیش از حد غذا می خورید بسیار اشتباه است. در عوض ، می توانید با دوستان یا خانواده خود صحبت کنید و مشکل خود را به آنها بگویید.

این به شما کمک می کند تا بهتر و سریعتر با مشکل برخورد کنید. دستان خود را مشغول کنید اگر سیگار را ترک می کنید یا هر نوع غذای اعتیاد آور دیگری را ترک می کنید ، سعی کنید دستان خود را همیشه مشغول نگه دارید.
با جویدن آدامس می توانید پرخوری خود را کاهش دهید. کنترل غذا خوردن عادات غذایی و میزان مصرف غذا را بررسی کنید. اگر متوجه شدید که بشقاب شما همیشه پر از غذا است ، باید مقدار غذا را کاهش دهید.

برنامه های غذایی وجود دارد

سعی کنید یک برنامه دقیق روزانه یا هفتگی برای وعده های غذایی خود تنظیم کنید. این کار از خوردن تنقلات زیاد در وعده غذایی جلوگیری می کند. به جای خوردن سه وعده غذایی بزرگ در روز ، وعده های غذایی خود را به شش وعده تقسیم کنید. به باشگاه بروید و ورزش را شروع کنید. با افزایش سن ، میزان غذای مصرفی شما کاهش می یابد بدون این که میزان غذای مصرفی شما کاهش یابد.

با افزایش سن ، پرخوری را کنترل کنید

با افزایش سن ، متابولیسم بدن شما کند می شود و باید مراقب آنچه می خورید باشید.

با انجام تمرینات ورزشی می توانید این مشکل را حل کنید. این امر متابولیسم شما را تسریع می کند.
آهسته تر غذا بخورید یادگیری نحوه تهیه و پخت غذاهای مغذی به شما کمک می کند نگرش خود را نسبت به غذا تغییر دهید.

به آرامی

اگر سرعت غذا را کم کرده و سعی کنید روی طعم غذا تمرکز کنید ، هنگام غذا خوردن تمایل بیشتری به خوردن بیشتر از نیاز دارید. آهسته غذا خوردن فایده دیگری نیز دارد و آن این است که مغز شما فرصت محاسبه دارد و می دانید چه موقع سیر شده اید و دیگر غذا نمی خورید.

خوردن شکلات را کاهش دهید

مصرف شکلات خود را کاهش دهید برای مقابله با پرخوری ، باید انتخاب های غذایی خود را به طور جدی در نظر بگیرید و به انتخاب های ناسالم خود نگاه کنید و آنها را کنار بگذارید.

بدن شما می داند چه موقع گرسنه هستید و به غذا احتیاج دارید ، و چه زمانی سیر هستید ، و وقتی از نزدیک به علل پرخوری خود نگاه می کنید ، به راحتی می توانید تشخیص دهید که چه موقع به راحتی گرسنه هستید و چه زمانی سیر هستید.

علاوه بر کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت ، بهبود عادات غذایی باعث تقویت بدن ، افزایش اشتها و لذت بخشیدن به غذا می شود.


بیشتر بخوانید:
بهترین پودر پروتئین برای کاهش وزن کدام است؟
چگونه کالری بیشتری بخوریم و وزن کم کنیم؟

پروتئین آن و بهترین زمان خوردن آن (متفاوت تر)

دیدگاهتان را بنویسید