592 هزار اپلیکیشن باقی مانده از اپل و گوگل از فروشگاه ها حذف شدند


حدود 590000 برنامه بدون به‌روزرسانی جدید توسط اپل و گوگل از فروشگاه‌های برنامه حذف شده‌اند. این رقم تنها در سه ماهه دوم سال جاری است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و فناوری تکنا، حدود 590 هزار برنامه بدون آپدیت جدید در اپ استور یا گوگل پلی استور وجود دارد که توسط دو شرکت اپل و گوگل حذف شده اند. برنامه‌های رها شده، برنامه‌هایی هستند که سازندگان آنها برای مدت طولانی به‌روزرسانی جدیدی منتشر نکرده‌اند.

اگرچه اپ استور به عنوان مکانی کاملاً کنترل شده برای دانلود برنامه های آیفون شناخته می شود، اما برخی از برنامه های قدیمی وجود دارند که خطرات احتمالی را برای کاربران به همراه دارند. شرکت حفاظت از تقلب Pxialate گزارش جدیدی منتشر کرده است که نشان می دهد اپل و گوگل اخیراً اپلیکیشن های متروکه ای را در فروشگاه های خود راه اندازی کرده اند. در طول سه ماهه دوم، این دو شرکت حدود 592000 برنامه قدیمی را که برای مدت طولانی به‌روزرسانی دریافت نکرده بودند، حذف کردند.

بر اساس این گزارش، تعداد اپلیکیشن های رها شده نسبت به سه ماهه اول سال 2022 دو برابر شده است. بر اساس این گزارش، حدود 64 درصد از برنامه های حذف شده از اپ استور اپل طی دو سال هیچ به روز رسانی جدیدی دریافت نکرده اند. همچنین بسیاری از این برنامه ها، برنامه های کاربردی سلامت و تندرستی هستند و به بخش تنظیم خانواده تعلق دارند. تمامی این برنامه ها قبل از حذف حدود 117 میلیون بار دانلود شده اند. علاوه بر این، 35 درصد از این برنامه ها متعلق به یک شرکت روسی به نام Sberbank است.