9 سوالی که برای پیشرفت زندگی مشترکمان باید از همسرمان بپرسیمگزارش کردن شهرآرانیوز، از همان روزهای اولیه آشنایی، زمانی که سعی می‌کنید بفهمید طرف مقابل شما چه کسی است تا مراحل بعدی که تصمیم می‌گیرید آیا این رابطه یک تعهد مادام العمر باشد، سؤالات شما نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند.

در این مقاله چندین سوال دوست یابی نوشته ایم که باید در مراحل مختلف از شریک زندگی خود بپرسید.

سوالات آشنایی در اوایل رابطه

اگر به فکر جدی گرفتن رابطه خود هستید، مهم است که در مراحل اولیه آشنایی با یکدیگر سوالات مهمی بپرسید. این به شما کمک می کند که سازگاری کلی خود را با کسی تعیین کنید و اینکه آیا آنها برای یک رابطه خوب هستند یا نه. در ادامه به توضیح سه سوال اصلی این درس می پردازیم.

1. چه چیزی شما را به کسی که هستید تبدیل می کند؟

درک گذشته، انگیزه ها و علایق کنونی شریک زندگیتان به شما کمک می کند تا در مورد آنها بیشتر بدانید و بفهمید که چگونه زندگی شما با هم تناسب دارد. هدر کنت می‌گوید این سؤال‌ها می‌توانند در اولین قرار یخ‌شکن باشند که به گفتگوهای عمیق‌تر کمک کنند.

می‌توانید از آن‌ها بپرسید که چگونه بزرگ شده‌اند، در اوقات فراغت خود چه می‌کنند، افراد مهم زندگی‌شان، وضعیت مالی‌شان، اهدافی که دارند و آیا برای آن‌ها تلاش می‌کنند، برنامه‌های بلندمدت زندگی‌شان و چه چیزی باعث می‌شود آنها خوشحالم بپرس

در ملاقات و در طول روابط، واقعاً به پاسخ هایی که می دهند گوش دهید. خیلی وقت ها به جای تمرکز روی حرف های طرف مقابل، به این فکر می کنیم که بعداً چه می خواهیم بگوییم.

2. در شریک زندگی خود به دنبال چه هستید؟

بسیار مهم است که بدانیم فرد مقابل ما در همان ابتدا به دنبال چه چیزی است. ارزش‌ها و اولویت‌های افراد تغییر می‌کند، اما داشتن تصویری واضح از آنچه آنها می‌خواهند، به شما ایده خوبی می‌دهد که آیا با آنها موافق هستید یا خیر.

3. آیا ما مقادیر مشابهی داریم؟

یکی از مهم ترین سوالات در قرار ملاقات، هماهنگی ارزش ها در هر دو طرف رابطه است. برای لذت بردن از یک رابطه، لازم نیست در همه چیز کنار بیایید. با این حال، توافق بر سر مسائل اصلی یا داشتن برنامه ای برای حل اختلافات اصلی مهم است.

سید میلر می گوید: “شما باید ببینید که آیا ارزش های اصلی شما در مورد ازدواج، فرزندان و چیزهای معنوی یکسان است یا خیر.” شاید الان این موضوع برایتان مهم نباشد یا فکر کنید ربطی به کیفیت رابطه شما ندارد اما در آینده به اهمیت آنها پی خواهید برد. اگر ارزش‌های مشابهی نداشته باشید، احتمالاً این رابطه طولانی نخواهد بود.

سوال دوستیابی در وسط یک رابطه

در اواسط رابطه، ممکن است با شریک عاشقانه خود احساس راحتی بیشتری کنید و او را بهتر بشناسید. شما باید بدانید که آنها در مورد کودکان، مذهب، کار، امور مالی و سیاست چه فکر می کنند. در این مرحله، باید بفهمید که رابطه شما از نظر تعهد و ثبات در آینده در کجا قرار دارد. در ادامه چند سوال مهم برای اواسط رابطه نوشته ایم.

4. آیا این رابطه یک عشق پایدار خواهد بود؟

معمولا شروع رابطه برای زوج ها زمان طلایی است، زیرا احساسات و عواطف آنها بسیار شدید است. وقتی وارد روال زندگی و روابط می شوید، این احساسات کمی کاهش می یابد. بنابراین این دوره زمان خوبی است تا بفهمید در کجای زندگی یکدیگر قرار دارید.

میلر می گوید: باید ببینید اگر هیجان و اشتیاق اولیه از بین رفته باشد، آیا چیزی در رابطه باقی مانده است؟ چیزی اساسی تر و معنادارتر مثل عشق.

5. چه زمانی می خواهید ازدواج کنید و بچه دار شوید؟

اگر ازدواج و بچه دار شدن برای شما مهم است، وقت گذاشتن برای هر دو برای شما و همسرتان مهم است. اگر نظرات مشابهی ندارید، بحث زود هنگام در این مورد باعث صرفه جویی در وقت می شود و از عصبانی کردن یکدیگر جلوگیری می کند.

6. چگونه عشق را در رابطه خود حفظ کنیم؟

روابط فراز و نشیب های مختلفی دارد و گاهی مسائل زندگی مانع از خوب بودن آنها می شود. جرقه عشق و احساسات ممکن است همیشه روشن نباشد، بنابراین سوال مهم دیگر در قرار ملاقات صحبت در مورد راه های حفظ عشق در رابطه است. این به شما کمک می کند تا برای موقعیت های مختلف در رابطه خود آماده شوید.

دکتر گفت راه های زیادی برای حفظ عشق وجود دارد. میلر، اما مهمترین چیز این است که مطمئن شوید همیشه نیازها و خواسته های خود را بیان می کنید. هر دوی اینها ممکن است در طول زمان تغییر کنند، اما اگر خواسته های خود را با کسی که دوستش دارید در میان بگذارید، می توانید آنها را محقق کنید.

سوالاتی که پس از ازدواج باید از یکدیگر بپرسید

ممکن است عجیب باشد که بعد از ماه ها یا حتی سال ها از شریک زندگی خود بپرسید. با این حال، ما همیشه در حال رشد و تغییر هستیم و حفظ یک رابطه سالم مستلزم کنجکاوی در مورد دیگری و تمایل به برآوردن نیازهای شریک زندگی شماست.

هدر کنت می‌گوید: «لازم نیست هر روز یک گفتگوی عمیق در مورد رابطه‌تان داشته باشید، زیرا قطعاً کسل‌کننده خواهد بود، اما باید هر چند وقت یک‌بار بررسی کنید تا به دیگران نشان دهید که او و چیست؟ رابطه شما برای شما مهم است؟

7. در سال های اخیر چه تغییراتی ایجاد کرده اید؟

این سوال ممکن است شریک زندگی شما را شگفت زده کند، زیرا ممکن است قبلاً به آن فکر نکرده باشد. صحبت در مورد تغییرات شخصی می تواند به شما در درک اهداف، اولویت ها و علایق یکدیگر کمک کند. مطالعات علمی نشان می دهد که ارتباط موثر می تواند رضایت رابطه را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

8. چگونه می توانم با شما بروم؟

این سوال دو چیز دارد: اول اینکه نشان می دهد شما هنوز به بهترین دوست و شریک زندگی خود وفادار هستید و در حال یادگیری راه هایی برای خوشحال کردن عزیزتان هستید.

9. چگونه زمان با کیفیت بیشتری را با هم سپری کنیم؟

هر چه مدت طولانی تری در یک رابطه بمانید، درگیر شدن در جریان روزمره زندگی و نادیده گرفتن جنبه عاشقانه رابطه آسان تر است. با صحبت در مورد روش هایی که می توانید زمان با کیفیتی را با هم سپری کنید، از زمان با هم بودن لذت بیشتری خواهید برد.

منبع: مجله دیجیتال